Warszawa – stolica kraju, a zarazem serce wszelakiej rozrywki.  To tu organizowane są największe wydarzenia kulturalne i rozrywkowe, to w Warszawie rozgrywają się mistrzostwa sportowe, jak i mecze wielkich drużyn na stadionie narodowym. Warszawa gości największe gwiazdy muzycznej sceny. W stolicy zbierają się największe protesty krajowe i manifestacje. Warszawa jest miastem, w którym każdy znajdzie dla siebie odpowiednią rozrywkę.

Turyści najczęściej zainteresowani są pamiątkami kulturalnymi i zabytkami w Warszawie. Zwiedzają ulice i zakątki miasta, by poznać obyczaje i tradycje miasta. Najciekawsze i najważniejsze miejsca, które warto odwiedzić to np. Zamek Królewski, w których uchwalono Konstytucję 3 Maja. Siedziba dworu królewskiego każdego roku jest tłumnie odwiedzana, aby podziwiać piękne wnętrza oraz twórczość takich mistrzów jak Canaletto i Rembrandt. Kolejnym polecanym miejscem jest Pałac Kultury i Nauki, który jest najwyższym budynkiem w całej Polsce i można z niego podziwiać piękną panoramę Warszawy. Równie ciekawym miejscem co Zamek Królewski jest Pałac w Wilanowie. Bezbłędnie zachowała się tam architektura pałacowa, elewacje i wnętrza. Inną propozycję mogą być Łazienki Królewskie, których sercem jest kolejny warszawski pałac. Miłośnicy przyrody będą zachwyceni wiszącymi ogrodami Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego. Wielkie powierzchnie zachwycają spokojem i urokliwą aurą natury. Ten dwupiętrowy ogród jest idealnym miejscem na spędzenie czasu czy na romantyczny spacer z partnerem.

Jak już wspomniano, Warszawa jest centrum kultury i rozrywki. W większość dni każdego tygodnia odbywa się jakieś wydarzenie sportowe, rozrywkowe, naukowe, polityczne czy kulturalne. Warto zaglądać w kalendarze imprez odbywających się w mieście, by ciekawie spędzić wieczór np. na koncercie ulubionej gwiazdy, wziąć udział w ciekawym kulturalnie festiwalu czy kibicować kochanej drużynie na stadionie. Nie można zapomnieć o dziesiątkach lokali czekających na swoich klientów, zaczynając od kawiarni, barów, dyskotek, po wielkie kluby i wyśmienite restauracje. Każdy sposób na spędzenie ciekawie sobotniego wieczoru jest dobry. Wystarczy wybrać to, co się lubi najbardziej.

co robić w sobotni wieczór w Warszawie, Warszawa wieczorem, restauracja w Warszawie, Restauracja Akademia

Warszawa to nie tylko rozrywka i zabawa. To również centrum najróżniejszej kultury, czy to polskiej, czy zagranicznej. Przejawia się ten efekt również w różnorodności kuchni w Warszawie. Spotkać można się z bardzo różnymi smakami, choć wiadomo, co polskie to najlepsze. Przechodząc się urokliwymi ulicami Starego Miasta, Mokotowa czy innych większych dzielnic miasta, można po drodze wstąpić do mniejszych, ale równie interesujących restauracji i lokalów np. do „Pana Tadeusza” na wieczorki taneczne lub do „Akademii” na wyśmienitą romantyczną lub rodzinną kolację. „Akademia” umiejscowiona jest na ulicy Różanej 2 na Mokotowie. Kuchnię, jaką można tam dostać, cechuje typowo polski zwyczaj i polskie smaki. To, co urzeka w ich kuchni to połączenie klasyki z nowoczesnością. Kucharze w tej restauracji nie boją się mieszać smaków i kuchni polskiej z europejskimi. Każdy smakosz będzie zadowolony. W karcie można znaleźć między innymi:

  • przystawki np.: śledź Matias w śmietanie czy tarta z koziego sera,
  • zupy: flaki z wołowiną i parmezanem lub krem z kasztanów z oliwą rydzową,
  • makarony, takie jak domowe gnocchi w sosie bazyliowym i spaghetti aglio olio z owocami morza,
  • dania główne: Królik z domowymi kopytkami na zasmażanej kapuście, Pierś kaczki na puree z czerwonej kapusty, owocowym chutney i sosem wiśniowym oraz Polędwica wołowa z duszoną cebulą, ziemniakami i sosem bearnaise,
  • pyszne desery pokroju tarty śliwkowej, sernika czy ciasta daktylowego.

Restauracja „Akademia” zachęca swoim klimatycznym wystrojem i bardzo przyjemną atmosferą.

Spotykają się tu całe rodziny na wspólnym obiedzie, biznesmeni na lunchach omawiają interesy oraz zakochani cieszą się romantycznym czasem ze sobą spędzonym. „Akademia” to miejsce dla każdego, dlatego jest tak bardzo polecanym i obleganym miejscem. Jest świetną propozycją na przyjemnie spędzony sobotni wieczór. Jeżeli więc nie wiesz, co robić w sobotni wieczór w Warszawie, zapraszamy do Akademii!