O Akademii

Restauracja

Akademia

Powstanie

Akademii

Jeśli nie wiesz gdzie dobrze zjeść w Warszawie, Akademia jest miejscem dla Ciebie. Restauracja Akademia stworzona została z pasji i zamiłowania do tradycji. Pomysł powołania jej do życia zrodził się w głowach kilku gastronomicznych entuzjastów, którzy długo poszukiwali właściwej formuły, swojego projektu. Od samego początku oczywiste było dla nich tylko jedno – bez właściwego zespołu żaden projekt nie ma szans na powodzenie… Swoją ideą zarazili znakomitego Szefa Kuchni, doskonałych barmanów i kelnerów, którym profesjonalizm nie jest obcy. Dbając o szczegół, zaprosili do współpracy niezwykłych grafików – Andrzeja Pągowskiego oraz Tomasza Tomaszewskiego, których prace można podziwiać we wnętrzu Akademii. Zespół, którym chwali się restauracja to połączenie niezwykle uzdolnionych kucharzy, doświadczonej obsługi kelnerskiej, specjalistów od cateringu oraz wszystkich tych, bez których restauracja nie mogłaby istnieć. Jeśli nie wiesz, gdzie dobrze zjeść w Warszawie, zapraszamy do Akademii!

Poznaj nasz zespół

Gdzie dobrze zjeść w Warszawie?, Restauracja Akademia, nasz zespół, najlepsza restauracja w Warszawie

Gdzie dobrze zjeść w Warszawie?

Jeśli szukasz miejsca wyjątkowego, gdzie zjesz wyśmienity tradycyjny obiad, poznasz polskie smaki  i spędzisz niezapomniany czas w gronie bliskich – Akademia jest tym, czego szukasz. Codziennie cała nasza ekipa dokłada starań, aby każdy Gość wychodził z naszej restauracji zadowolony i usatysfakcjonowany. Zależy nam na tym, aby wizyta w Akademii była czymś więcej niż tylko posiłkiem, aby stała się doświadczeniem pamiętanym przez długi czas. Wiemy, że każdy element ma znaczenie, od eleganckiego wystroju po nienaganną obsługę oraz oczywiście pyszne jedzenie. Gdzie dobrze zjeść w Warszawie – to pytanie zadawane zarówno przez mieszkańców stolicy jak i osoby odwiedzające nasze miasto. Znalezienie restauracji, która spełni wszystkie oczekiwania nie jest proste, zwłaszcza przy ogromnej ilości różnego typu lokali gastronomicznych. Dlaczego Akademia wyróżnia się na tle innych? Śledzimy trendy, jesteśmy z nimi na bieżąco, ale nie gonimy  ślepo za tymczasowymi modami kulinarnymi. Łączymy klasykę i tradycję z nowoczesnością tak, aby efekt był zachwycający – i oczywiście pyszny!

gdzie dobrze zjeść w Warszawie - szef kuchni, Justyna Ławrynowicz

Szef Kuchni

Justyna Ławrynowicz

„Sztuka kulinarna pozwala, dzięki sprzężeniu wiedzy, umiejętności i kreatywności, przekształcić zastaną rzeczywistość w sposób niezwykle twórczy, pozostawiając w świadomości coś, co pozostaje z człowiekiem na zawsze – wspomnienie smaku…”

Justyna Ławrynowicz jest magistrem zarządzania i technikiem technologii żywienia z ponad 20. letnim doświadczeniem w branży gastronomicznej. Pierwsze kroki stawiała w takich restauracjach jak Cesarski Pałac, Radio Café oraz U Gesslera. Po wyjeździe do Wielkiej Brytanii swoje doświadczenie zdobywała w londyńskim Maze Grill pod czujnym i wymagającym okiem Gordona Ramsaya, by następnie zostać Zastępcą Szefa Kuchni Dave’a Greena w czterogwiazdkowym Hoxton Hotel, gdzie przez cztery lata z sukcesami zarządzała pracą ponad dwudziestoosobowej ekipy kucharzy. Po powrocie do kraju Justyna pracowała jako Szef Kuchni w warszawskiej restauracji La Maison, z którą zdobyła prestiżową czapkę przewodnika Gault&Millau i tym samym znalazła się w zaszczytnym gronie najlepszych szefów kuchni.

Justyna twierdzi, że dobrze funkcjonująca kuchnia oparta musi być na ciężkiej i zgranej pracy zespołu „rzemieślników” i „artystów”. Tylko wówczas możliwe jest osiągnięcie perfekcji, do której stale dąży w swojej pracy. Perfekcyjny smak i nienaganną prezentację dań przedkłada nad pompatyczność i przesadę formy nad treścią. W Akademii przewodzi ekipie kilkunastu kucharzy. Swój kunszt kulinarny opiera na wiedzy merytorycznej, wieloletnim doświadczeniu oraz umiejętnościach zdobytych w renomowanych warszawskich i londyńskich restauracjach.

Media o nas

Media

o Akademii

Akademia

w prasie

restauracja Akademia, najlepsza restauracja w Warszawie  Nasze Miasto Warszawa, gdzie dobrze zjeść w Warszawie, restauracja Akademia  Businesswomen&Life, gdzie dobrze zjeść w Warszawie, restauracja Akademia

Akademia

w Internecie

  • Activist – Pierwsza w Warszawie beczka Jack Daniels Single Barrel czytaj
  • Forbes – Jack Daniel’s Single Barrel Tennessee przyjechał do Akademii czytaj
  • F5 – 5 restauracji w Warszawie, do których możesz zabrać rodziców i nie będzie obciachu czytaj
  • ALEMEKSYK – Restauracja Akademia z dedykowaną beczką Jack Daniel’s Single Barrel czytaj
  • Poradnik Restauratora – Prosto z destylarni w Lynchburgu, ze specjalną dedykacją dla Restauracji Akademia czytaj
  • KUKBUK – Gdzie jadają polscy celebryci czytaj
  • Saladbook – Gdzie zjeść w Warszawie? czytaj
  • Warszawa Nasze Miasto – Sałatka jarzynowa, kiełbasa i jajka w majonezie. Niecodzienna uczta w Akademii czytaj
  • Haveabite – Zabierz mamę do restauracji! 5 gastro miejsc na dzień matki czytaj