Powstanie
Akademii

Jeśli nie wiesz gdzie dobrze zjeść w Warszawie, Akademia jest miejscem dla Ciebie. Restauracja Akademia stworzona została z pasji i zamiłowania do tradycji. Pomysł powołania jej do życia zrodził się w głowach kilku gastronomicznych entuzjastów, którzy długo poszukiwali właściwej formuły, swojego projektu. Od samego początku oczywiste było dla nich tylko jedno – bez właściwego zespołu żaden projekt nie ma szans na powodzenie… Swoją ideą zarazili znakomitego Szefa Kuchni, doskonałych barmanów i kelnerów, którym profesjonalizm nie jest obcy. Dbając o szczegół, zaprosili do współpracy niezwykłych grafików – Andrzeja Pągowskiego oraz Tomasza Tomaszewskiego, których prace można podziwiać we wnętrzu Akademii. Zespół, którym chwali się restauracja to połączenie niezwykle uzdolnionych kucharzy, doświadczonej obsługi kelnerskiej, specjalistów od cateringu oraz wszystkich tych, bez których restauracja nie mogłaby istnieć. Jeśli nie wiesz, gdzie dobrze zjeść w Warszawie, zapraszamy do Akademii!

Szef Kuchni
Michał Zygmunt

Szef kuchni Akademii; Kucharz z zamiłowania i wykształcenia. Ukończył szkołę gastronomiczną w Zamościu, skąd pochodzi. Po przeprowadzce do Warszawy szlifował swoje umiejętności u najlepszych. Z Akademią związany od ponad 6 lat. Swoją karierę w restauracji Akademia rozpoczął od stanowiska kucharz – odpowiadał za przygotowywanie mięs i ryb. Później awansował na zastępcę szefa kuchni, aż w maju 2021 przejął stery nad naszą kuchnią. Jego ulubioną kuchnia jest kuchnia polska, ale nie zamyka się na inne smaki. Jest wielkim fanem mięsa, aczkolwiek coraz bardziej przekonuje się do kuchni wegetariańskiej.

Prywatnie Michał to szczęśliwy mąż i ojciec, fan skuterów wodnych i quadów. Michała ulubioną kuchnią jest kuchnia polska.

Gdzie dobrze zjeść w Warszawie

Jeśli szukasz miejsca wyjątkowego, gdzie zjesz wyśmienity tradycyjny obiad, poznasz polskie smaki  i spędzisz niezapomniany czas w gronie bliskich – Akademia jest tym, czego szukasz. Codziennie cała nasza ekipa dokłada starań, aby każdy Gość wychodził z naszej restauracji zadowolony i usatysfakcjonowany. Zależy nam na tym, aby wizyta w Akademii była czymś więcej niż tylko posiłkiem, aby stała się doświadczeniem pamiętanym przez długi czas. Wiemy, że każdy element ma znaczenie, od eleganckiego wystroju po nienaganną obsługę oraz oczywiście pyszne jedzenie. Gdzie dobrze zjeść w Warszawie – to pytanie zadawane zarówno przez mieszkańców stolicy jak i osoby odwiedzające nasze miasto. Znalezienie restauracji, która spełni wszystkie oczekiwania nie jest proste, zwłaszcza przy ogromnej ilości różnego typu lokali gastronomicznych. Dlaczego Akademia wyróżnia się na tle innych? Śledzimy trendy, jesteśmy z nimi na bieżąco, ale nie gonimy  ślepo za tymczasowymi modami kulinarnymi. Łączymy klasykę i tradycję z nowoczesnością tak, aby efekt był zachwycający – i oczywiście pyszny!

Akademia
w prasie

Akademia
w internecie

  • Activist – Pierwsza w Warszawie beczka Jack Daniels Single Barrel czytaj
  • Forbes – Jack Daniel’s Single Barrel Tennessee przyjechał do Akademii czytaj
  • F5 – 5 restauracji w Warszawie, do których możesz zabrać rodziców i nie będzie obciachu czytaj
  • ALEMEKSYK – Restauracja Akademia z dedykowaną beczką Jack Daniel’s Single Barrel czytaj
  • Poradnik Restauratora – Prosto z destylarni w Lynchburgu, ze specjalną dedykacją dla Restauracji Akademia czytaj
  • KUKBUK – Gdzie jadają polscy celebryci czytaj
  • Saladbook – Gdzie zjeść w Warszawie? czytaj
  • Warszawa Nasze Miasto – Sałatka jarzynowa, kiełbasa i jajka w majonezie. Niecodzienna uczta w Akademii czytaj
  • Haveabite – Zabierz mamę do restauracji! 5 gastro miejsc na dzień matki czytaj