Sprawdzona restauracja
Jak ją znaleźć?

Co jakiś czas słyszymy od znajomych o nowym fajnym miejscu, które warto zobaczyć. Gorzej ma się sytuacja, gdy ni stąd ni zowąd chcemy wyskoczyć coś zjeść i porozmawiać w ciekawym miejscu, a żadne nie przychodzi nam do głowy. Z pomocą może przyjść nam Internet, ale trzeba wiedzieć gdzie szukać. Sprawdzona restauracja w Warszawie to nie lokal najczęściej wyszukiwany lub o najlepiej stworzonej witrynie, a taki, w którym spędzimy czas delektując się unikalnym klimatem i najlepiej jeśli nie zapłacimy zbyt wiele.

Facebook
poleca

Facebook otwiera niesamowite możliwości kontaktu z innymi ludźmi, budowania grup o wspólnych zainteresowaniach i celach. Dobrani członkowie grupy lub obserwatorzy stron mają podobne potrzeby i mimo, że się nie znają, służą wzajemną pomocą. W przypadku poszukiwań polecanych miejsc lub produktów jest to dobrze widoczne. Ogrom recenzji i ocen, pozytywne i negatywne komentarze, a także coraz szersza gama opiniujących emotikonek to tylko niektóre obecne zjawiska, które pozwalają zdalnie sprawdzić interesujące nas miejsce. Jeśli nie możemy się zdecydować albo restauracja nie zaistniała jeszcze w sieci spytajmy internautów na przeznaczonych do tego grupach. Pytanie „Sprawdzona restauracja w Warszawie?” to niemal gwarancja mnogości opcji na dziś wieczór. Pomóc może także baczne obserwowanie postów znajomych. Jeśli zamieścili post lub zdjęcie dotyczące udanego wypadu spytajmy po prostu co to za miejsce. Być może znajdziemy także towarzystwo na obiad lub kolację.

Wycieczkowa
pomoc

Dobry system opiniowania hoteli i restauracji posiada portal tripadvisor.pl. Miejsca posiadają setki ocen, co czyni je wiarygodnymi. Każda osoba dając ocenę restauracji wybiera od 1 do 5 gwiazdek. Średnia z wielu to prawdziwe oddanie rzeczywistości. Dodatkowo bardzo łatwo jest wyszukać top 10 jakiejś kategorii lub miejsca o szczególnie ważnych dla nas cechach. Niestety, w związku z przeznaczeniem portalu dla podróżników, tylko cele wakacyjnych wojaży mają obszerny spis lokali. Sprawdzona restauracja w Warszawie nie będzie trudna do znalezienia, ale w mniejszych miastach z nierozwiniętą turystyką jak Bytom czy Świdnica, może być to problemem. W podróży docenimy za to portal za odległości od zabytków, również ocenianych przez użytkowników, zdjęcia i dość dokładne informacje o charakterze lokalu.

Listy obejmują restauracje, puby i kawiarnie, więc możemy znaleźć idealne miejsce według aktualnych potrzeb. Szkoda, że podobne strony nie powstają dla mieszkańców i ich ulubionych miejsc. Inny, dostosowany do codziennych potrzeb, charakter strony uprościłby jej użytkowanie w rodzimym mieście. Dopóki taki serwis się nie ukaże, tripadvisor dzielnie wspiera zagubionych w świecie restauracji.

Strona
internetowa

Wiele firm, w tym restauracje, dbają o swój wizerunek dzięki pięknym stronom internetowym, blogom kulinarnym i profesjonalnym zdjęciom. Nie dajmy się zwieść takim chwytom marketingowym. Pracują na nie profesjonaliści, a nie zapalony właściciel i miejsce może odbiegać od wspaniałych wrażeń w Internecie. Również pojawiające się nagminnie na pierwszych miejscach w wyszukiwarce strony internetowe, powinny się nam wydać podejrzane. To znak, że ich strony zostały celowo wypozycjonowane, by wydać się lepszymi. Za sprawdzona restauracja w Warszawie możemy za to uznać te o dużej liczbie komentarzy i polubień na portalach społecznościowych, szczere i prawdziwe lub takie, o których niewiele można znaleźć oficjalnych informacji.

Tzw. poczta pantoflowa, za pośrednictwem której lokal zdobywa popularność to doskonałe potwierdzenie jego wartości. Najlepsi kucharze i restauratorzy są bowiem cenieni za umiejętności pokazywane na żywo, a nie popisy w postach i na zdjęciach. Szukajmy tajemniczych miejsc, o których w Internecie można znaleźć tylko wzmiankę, a prawdopodobnie spotkamy pełnych pasji ludzi i niesamowite, zadbane wnętrza. Internet nie zapewni nam bowiem informacji o atmosferze restauracji i intencjach zatraconych w niej pracowników.