Wyobrażając sobie udaną randkę, niejeden z nas pomyśli zapewne o scenie niczym z amerykańskiego filmu. Wykwintna, droga restauracja, świece, niepowtarzalny romantyczny nastrój.  To wszystko często wydaje się nierealne, gdy przechadzamy się ulicami pośród rozmaitych, gwarnych knajpek, których wygląd pozostawia wiele do życzenia, nie mówiąc już o serwowanych tam daniach. Czym powinniśmy kierować się przy wyborze restauracji na randkę i jak stworzyć niesamowity nastrój, gdy nie dysponujemy dużą gotówką?

Przede wszystkim nastrój.

Jeśli randka ma należeć do tych wyjątkowych, musi zostać otoczona przez romantyczny nastrój, tak byście na długo zapamiętali spędzone tam chwile. Pierwsze wrażenie, ten moment, w którym kobieta przekroczy próg restauracji, będzie jednym z najmocniej zarysowanych w jej pamięci. Jeśli pierwszą rzeczą, jaką tam ujrzy, będzie idealnie dobrany wystrój, a być może także uprzejmie kłaniający się lokaj, poczuje, że znalazła się w wyjątkowym miejscu i będzie chciała tę chwilę zapamiętać na długo. Wystrój restauracji jest niezwykle ważny, ponieważ to wszystko budzi w nas pozytywne emocje.

A na co dokładnie powinniśmy zwrócić szczególną uwagę?

Po pierwsze i przed wszystkim innym, jest to estetyka. Restauracja musi sprawiać wrażenie nienagannie czystej. Musimy być pewni, że gdy dotrzemy do swojego stolika, będzie on schludny i wolny od zanieczyszczeń. Powinniśmy unikać więc miejsc, skąd klienci ciągle wchodzą i wychodzą, do tego stopnia, że zespół restauracji nie ma czasu porządnie sprzątnąć. Z tego też powodu, należy zarezerwować stolik. Musimy mieć pewność, że miejsce na nas czeka i jest z myślą o nas przygotowane.

Inną kwestią składającą się na nastrój, jest muzyka. To bardzo istotny element, na który powinniśmy zwrócić szczególną uwagę. Jakiego rodzaju utworów spodziewamy się usłyszeć w danym miejscu? Czego oczekujemy?

Muzyka nie może nas zmęczyć. Nierzadko dzieje się tak, że pragniemy opuścić dany lokal tylko dlatego, że nie jesteśmy w stanie znieść odtwarzanych w nim piosenek. By stworzyć odpowiedni nastrój, powinniśmy poszukać miejsca, gdzie usłyszymy ballady, muzykę klasyczną, bądź też takiego, w którym będziemy mieli szansę usłyszeć muzykę wykonywaną na żywo, np. graną na pianinie. Na co się zdecydujemy, to zależy od naszych własnych preferencji. Co więcej, jeśli tak stworzony nastrój uzupełnimy o świece i lampkę wina, romantyczny nastrój gwarantowany.

Wyśmienite wino

Wino, czy szampan stanowią chyba najważniejszą część posiłku. Są poniekąd wskaźnikiem, mówiącym o tym, czy dana restauracja należy do tych dobrych, czy też nie. Dobrze podczas randki zdecydować się na sprawdzony alkohol albo też poprosić o odrobinę trunku do skosztowania.

Pamiętajmy, że dobry alkohol nie musi być wcale z najwyższej półki cenowej. Często nie potrafimy zauważyć różnicy pomiędzy drogim szampanem, a bardzo drogim szampanem. Ważne, żeby to, co poda nam się do stołu, nam smakowało, a to już tylko i wyłącznie kwestia jakże różnorodnych gustów.

Restauracja Akademia, najlepsza restauracja w Warszawie

Zaciszny zakątek

W chwili, gdy rezerwujemy stolik w restauracji, warto się zorientować, czy możemy liczyć na jakieś skryte miejsce. Może być po prostu, zakątek bardziej zaciszny od pozostałych, lub odosobnione miejsce na tarasie.

Nie zapominajmy także o tym, co będzie nas otaczało. Istotne jest, czy będzie to roślinność, czy nieatrakcyjny widok z okna. To drugie potrafi zepsuć cały nastrój stworzony wewnątrz restauracji.

Mniej znaczy więcej

Przechodzimy do jeszcze jednej niebanalnej kwestii, a mianowicie do posiłków. Należy bardzo ostrożnie wybierać dania, które zostaną nam podane na randce. Posiłki powinny być dobrane pod wieloma względami i bardzo ostrożnie, bo przecież nie o to chodzi, by zamówić to, co ma najdziwniejszą nazwę. Takie podejście bywa prawdziwie zgubne.

Jeszcze zanim udamy się na randkę, powinniśmy sprawdzić pozycje znajdujące się w menu restauracji i już na tym etapie zastanowić się, czy my i zaproszona przez nas osoba, znajdziemy coś dla siebie.

Powinniśmy również być w stanie, zaproponować coś odpowiedniego niezdecydowanej partnerce, a także odpowiedzieć jej na pytanie dotyczące dziwnie brzmiących nazw dań.

Oczywiście, bez obaw. Jest przecież jeszcze kelner, jednak prawdopodobnie nasza dama, będzie się czuła swobodniej, jeśli będzie mogła bez skrępowania poradzić się kogoś bliskiego.

Co jeszcze istotne, dobrze jest na takiej randce skosztować kilka posiłków. Aby to było możliwe, porcje powinny być nieduże, dzięki czemu będziemy mogli pozwolić sobie na kilka mniejszych dań.

Znajdźcie coś dla siebie

Pomimo tego wszystkiego, co zostało wyżej wypisane, pamiętajmy, że każdy jest inny, a to wy znacie się najlepiej. Różne są także nastroje i humory.

Może macie ochotę potańczyć i zwyczajnie się wyszaleć?  W takim razie, może powinniście udać się do miejsca, gdzie cały ten wystrój, menu i etykieta schodzą na drugi plan.

Do miejsca, w którym można swobodnie potańczyć w tłumie innych ludzi, nie przykuwając przy tym niczyjej uwagi. Może być to jakiś klub, a może być także bar przy plaży, pod gołym niebem. Wybór należy do Was. Pamiętajcie, że w udanej randce najważniejsze są Wasze emocje.