Akademia jest znana jako jedna z najlepszych restauracji w Warszawie, w której możemy skosztować zarówno tradycyjnych, polskich dań, jak i potraw inspirowanych kuchnią światową. Nie każdy jednak zdaje sobie sprawę z tego, że lokal oferuje również organizację przyjęć weselnych. Dlaczego warto postawić na to miejsce w jednym z najważniejszych dni swojego życia?

Ślub i wesele to wyjątkowe wydarzenia w życiu każdej zakochanej pary. Choć w dzisiejszych czasach większość z nas zamieszkuje z partnerem znacznie wcześniej, to ceremonia ślubna stanowi symboliczny moment związania się ze sobą na zawsze. Wielu narzeczonych ma konkretną wizję tego niezwykłego dnia. Chcemy, by było romantycznie i z klasą, a jednocześnie pragniemy, by przyjęcie weselne dostarczyło wszystkim niezapomnianej zabawy. W takim momencie znaczenie ma każdy szczegół: od wystroju lokalu i dekoracji, poprzez smaczne jedzenie, aż po wykwalifikowaną, życzliwą obsługę. Wszystkie te elementy znajdziemy w Restauracji Akademia – lokalu, w którym tradycja spotyka się z nowoczesnością, a serwowane dania podbijają serca i kubki smakowe wszystkich gości. Jakie jeszcze atuty kryje w sobie to miejsce?

Przyjęcie weselne w Restauracji Akademia

Niepowtarzalny wystrój

Wystrój Restauracji Akademia jest nowoczesny, ale nie ma w sobie nic ze skandynawskiego chłodu i bezosobowości. Duże ilości drewna sprawiają, że lokal jest przytulny, ciepły i bardzo klimatyczny. W aranżacji wnętrz postawiono na jasne, stonowane kolory, takie jak biel i różne odcienie szarości, które doskonale pasują do weselnej stylistyki i dają ogromne możliwości w zakresie dodatkowych dekoracji. Możemy postawić na śnieżną biel, zdecydowane akcenty kolorystyczne, dużą ilość zieleni i motywów roślinnych, srebro, złoto, kolorowe balony lub inne, dowolne ozdoby – ogranicza nas wyłącznie wyobraźnia! Przy odrobinie wysiłku restauracja może stać się scenerią w stylu boho, glamour, marynistycznym, rustykalnym lub hollywoodzkim. Dzięki temu każda uroczystość urządzana w tym miejscu jest inna, a przez to wyjątkowa i maksymalnie spersonalizowana.

Pyszne jedzenie

Szefem kuchni w Restauracji Akademia jest Krzysztof Kowalski, który szkolił się we Francji, a także zdobywał doświadczenie zawodowe w wielu znakomitych, polskich restauracjach. W jego zespole znajduje się również wielu fantastycznych kucharzy i cukierników, którzy dbają o to, by każda potrawa trafiająca na stół reprezentowała sobą najwyższą jakość. W menu lokalu znajdziemy wiele rewelacyjnych dań, m.in. carpaccio z buraków na winegret miodowym z pudrem sera gorgonzola, rosół z kapłona z lanymi kluskami, królika z domowymi kopytkami i kapustą zasmażaną, stek z polędwicy wołowej w sosie pieprzowym z sałatką z jabłka, fondant czekoladowy z białą czekoladą na musie wiśniowym, słynny sernik „Akademia” oraz wiele innych potraw, które codziennie podbijają serca gości. Oczywiście, menu weselne nie musi składać się z pozycji znajdujących się w zwykłym menu – na życzenie pary młodej zespół jest w stanie stworzyć zupełnie nowy jadłospis dostosowany do gustu i oczekiwań klientów. Możemy jednak być pewni, że będą to dania z najwyższej jakości składników, przyrządzone z pasją i dbałością o każdy szczegół.

Kameralna atmosfera

Niektórzy marzą o ogromnym weselu, na które zaproszą wszystkie osoby ze swojego otoczenia. Nie oznacza to jednak, że jest to jedyna możliwa opcja. Równie dobrze (a często nawet lepiej) sprawdzają się mniejsze przyjęcia o znacznie bardziej osobistym charakterze, w których uczestniczą wyłącznie goście pozostający w bliskich stosunkach z młodą parą. Restauracja Akademia organizuje imprezy do 70 osób. Wierzymy, że jest to idealna liczba, która pozwala na zaproszenie przyjaciół i członków rodziny i jednocześnie dająca możliwość zdjęcia z siebie poczucia obowiązku goszczenia osób, z którymi w rzeczywistości nie jesteśmy blisko.

Przyjęcie weselne w Restauracji Akademia

Niezawodna obsługa

Dobra restauracja to nie tylko piękne wnętrza i smaczne dania, ale również wykwalifikowana, elegancka obsługa. Dobrzy kelnerzy to element, który na etapie organizowania przyjęcia może wydawać się bez znaczenia, jednak stanowi jedną z rzeczy, które nasi goście zapamiętają najlepiej. Restaurację Akademia tworzy przede wszystkim zgrany, profesjonalny zespół, dbający o to, by każda potrawa opuszczająca kuchnię była pyszna i estetycznie podana, o czystość na sali, nieskazitelnie nakryte stoły oraz atmosferę w lokalu. Goście mają poczucie, że zawsze mogą zwrócić się o pomoc do pracowników obsługi, którzy z przyjemnością rozwieją każdą wątpliwość i odpowiedzą na najróżniejsze prośby i potrzeby.

Znakomite alkohole

Nie da się ukryć, że przyjęcia weselne kojarzą nam się nie tylko z podniosłą, romantyczną atmosferą, ale także z napojami wyskokowymi. Jeśli zdecydujemy się na skorzystanie z oferty alkoholi serwowanych w lokalu, możemy mieć pewność, że będą to trunki najwyższej jakości. Do wyboru mamy m.in. whisky (w tym kilka rodzajów single malt), wermuty, różnego typu likiery, wódki oraz bardzo szeroki wybór win. Na prośbę gości personel może również doradzić, które napoje najlepiej komponują się z podawanymi daniami.