Pierwsze i drugie etykiety Wielkiej Piątki Bordeaux w Restauracji Akademia. To jedno z nielicznych miejsc w Polsce i jedyne w Warszawie, które stało się ich posiadaczem.

Château Margaux, Château Lafite-Rothschild, Château Latour, Château Haut-Brion, Château Mouton Rothschild – to producenci, którzy noszą zaszczytne miano Wielkiej Piątki z Bordeaux. Produkowane przez nich wina uważane są za najlepsze i najbardziej prestiżowe na świecie. Ich doskonała jakość i niepowtarzalny smak sprawiły, że stały się synonimem pożądania i luksusu.

Są wyznacznikiem kunsztu, klasy i niedoścignionego stylu. Kiedyś pijane tylko przez królów, prezydentów, bogatych kupców i aktorów – dzisiaj dostępne dla każdego w restauracji Akademia 🙂

Ich historia sięga 2000 lat, bo to właśnie wtedy posadzone zostały w Bordeaux pierwsze krzewy winogron. Stworzone tam wina podbiły Europę na przełomie XVII/XVIII wieku i od tego momentu stały się największym obszarem produkcji tego trunku na świecie.

W karcie restauracji Akademia znajdziesz wszystkie pięć, pierwszych etykiet Wielkiej Piątki Bordeaux oraz niepełną kolekcję drugich etykiet Bordeaux:

* Le Clarence de Haut-Brion’08,

* Pavillon Rouge du Chateau Margaux’01,

* Le Petit Mouton de Mouton Rothschild’09,

* Carruades de Lafite’13

Butelki otwieramy codziennie od godziny 12:00 🙂