Po długo wyczekiwanym pytaniu oraz jeszcze bardziej wyczekiwanej na nie odpowiedzi, przyszli Państwo młodzi zaczynają przygotowania do tego najpiękniejszego dnia w ich życiu. Organizacja ślubu wiąże się z wieloma pytaniami, zadaniami i kompromisami. Jedno z najważniejszych pytań, które determinuje resztę przygotowań do ślubu to pytanie: „Kiedy brać ślub”?

Odpowiedzi na to pytanie jest tak samo wiele, jak samych par młodych. Jeśli mówimy o sezonie ślubnym, który od wielu już lat jest najbardziej popularny wśród młodych par to czas od maja do września. Zastanawiając się nad tymi miesiącami, musimy wykazać się dużą cierpliwością i być przygotowani małą dostępności wolnych terminów, które nam odpowiadają.

kiedy brać ślub; Restauracja Akademia; Restauracja w Warszawie

Terminy na „tak” – Kiedy brać ślub?

Ten najważniejszy dzień w życiu wiąże się najczęściej z wieloma tradycjami i przesądami. Tego dnia nawet najbardziej nowocześni młodzi, pamiętają o popularnych zwyczajach i chętnie je kontynuują. Większość panien młodych z pewnością nie zapomni o tym, by w swojej kreacji nie zabrakło czegoś nowego i starego. Z kolei coś pożyczonego, zapewni dobre kontakty z rodziną przyszłego męża, a niebieska podwiązka uchroni małżeństwo przed ewentualną zdradą i przyszłymi pokusami. Pieniądz w bucie, zszywanie okruszków chleba i cukru do sukni i wiele innych tradycyjnych elementów tej uroczystości do dziś pojawia się przy wielu ceremoniach.

Miesiące najbardziej brane pod uwagę przez większość młodych to te, w których występuję literka „r”. Przesąd ten od pokoleń jest powielany przez wiele rodzin. Geneza tej tradycji wzięła się najprawdopodobniej ze słówka „rodzina’’. Popularne daty ślubów nie występują jedynie latem, w najbardziej gorącym, weselnym okresie. Młodzi upodobali sobie również okres Bożego Narodzenia, Wielkanocy czy karnawału. Oczywiście, w roku mamy również miesiące, których para młoda powinna się wystrzegać niczym ognia. Zastanawiając się, kiedy brać ślub i ustalając konkretną datę ślubu, młodzi powinni unikać maja, miesiąca kochanków. Mało popularnymi miesiącami jest również kwiecień, listopad oraz okres adwentu, czy Wielkiego Postu. Najbardziej popularnymi miesiącami, od wielu już lat pozostaje czerwiec, sierpień i wrzesień.

Sezon ślubny w pełni

[row cols_nr=”2″][col size=”6″]

kiedy brać ślub; Restauracja Akademia; Restauracja w Warszawie

[/col][col size=”6″]

Od maja rozpoczynamy sezon ślubny. Jeśli chcemy wziąć ślub w okresie od maja do września, prawdopodobnie będziemy musieli wykazać się dużą cierpliwością i zdecydować się na wybór konkretnego miejsca minimum rok lub dwa lata przed wymarzoną datą ślubu. Brak literki „r” w maju, jak i lipcu nie zniechęca młodych przed rezerwacją terminów w te miesiące. Pary zdecydowanie chętniej wybierają cieplejsze miesiące, w których przyroda budzi się do życia, dzień trwa dłużej, a temperatura pozwala na beztroską zabawę zarówno w sali weselnej, jak i na zewnątrz. Z roku na rok, coraz popularniejszą alternatywą staje się organizowanie ślubów w miejscach dalekich od tradycyjnego kościoła czy urzędu cywilnego. Śluby organizowane w parkach, ogrodach, plaży czy przy jeziorach zyskały wielu entuzjastów. Jest to wspaniała alternatywna dla tradycyjnego ślubu organizowanego najczęściej w kościelnych murach. Jednak przy tych bardzo popularnych miejscach, również musimy liczyć się z odległymi wolnymi terminami.

[/col][/row]

Większość par, która zastanawia się, kiedy brać ślub wybiera ciepłe miesiące. Lato jest najbardziej obleganym okresem dla wszystkich osób pracujących w branży ślubnej. W większości popularnych na ślub i wesele miejsc musimy czekać minimum rok na wolny termin. To samo dotyczy kapel weselnych, fotografów czy usług florystycznych. Popularnym miejscem na zorganizowanie wesela stają się również restauracje. Jest to wyjątkowa alternatywa na bardziej kameralne wesele. Organizując je w swojej ulubionej restauracji, możemy być pewni, że jakość dań i obsługi będzie zawsze na najwyższym poziomie.

Najważniejszy dzień w życiu

Okres letni to czas, w którym bardzo wiele par rozpoczyna wspólne życie. Są jednak i tacy, dla których marzeniem jest zimowa ceremonia. Okres zimowy daje równie wspaniałe możliwości co ślub organizowany w środku lata. W tych zimniejszych miesiącach liczy się pomysł oraz charakter uroczystości, jaki wymarzyła sobie para młoda. Dlaczego zamiast limuzyny czy oldschoolowego samochodu nie przyjechać pod kościół zimowymi saniami zaprzęgniętymi we wspaniałe konie?

[row cols_nr=”2″][col size=”7″]

Niezależnie od wybranego miesiąca, czy miejsca uroczystości, to najważniejszy dzień w życiu dwojga ludzi. Pozostanie on niezapomniany i piękny. Nie ważne bowiem kiedy i gdzie odbędzie się ten wspaniały dzień. Ślub wśród natury, w katedrze, w gronie najbliższych, huczne wesele na ponad dwieście osób, zimą, latem czy jesieniom. Tyle ile jest osób, tyle jest pomysłów oraz planów na spędzenie tego najważniejszego dla dwójki ludzi dnia i każdy z nich jest wyjątkowy i niepowtarzalny. Najważniejsze jest przecież to, kto stoi obok nas i komu tego dnia obiecamy iść wspólnie przez resztę życia.

[/col][col size=”5″]

kiedy brać ślub; Restauracja Akademia; Restauracja w Warszawie

[/col][/row]