Mokotów to jedna z najmodniejszych dzielnic Warszawy. Zachwyca swoim kontrastem — w końcu w jednej chwili możesz podziwiać liczne wieżowce, a w następnej odwiedzić pobliskie zielone tereny. Szczególnie popularnym miejscem spotkań są Pola Mokotowskie, park Arkadia, park Morskie Oko czy Jezioro Czerniakowskie. Po prostu wybierz się do Mokotowa na weekend, a przekonasz się, ile atrakcji kryje to miejsce.

8 najważniejszych atrakcji Mokotowa

Stary Mokotów

Na początek wycieczki po Mokotowie odwiedź miejsce, które pozwoli Ci „wsiąknąć” w klimat Warszawy, a przede wszystkim tej niezwykłej dzielnicy. Koniecznie zacznij od Starego Mokotowa i Wierzbna. Tam zobaczysz wiele klimatycznych kamienic, przespacerujesz się wąskimi uliczkami, a przede wszystkim przekonasz się, jak toczy się życie mieszkańców stolicy.  Możesz też zajść do Akademii, by skosztować tradycyjnych dań kuchni polskiej ze szczyptą nowoczesności. Gdy tylko udasz się bardziej na południe, to nieco odetchniesz od miejskiego zgiełku. Poczujesz, że nieco zwolniłeś tempo, a jednocześnie nadal możesz doskonale poznać tę okolicę.

„Mordor”

Chcesz poczuć prawdziwy klimat nowoczesnej Warszawy? W takim razie udaj się do Służewca, który przez lokalną społeczność jest nazywany Mordorem. W okolicy znajduje się prawdziwe centrum korporacyjne Warszawy, znajdziesz tam mnóstwo wieżowców, gdzie swoje siedziby mają najbardziej znane firmy nie tylko w stolicy, ale także z całej Polski. Dlatego, jeżeli chcesz przez chwilę poczuć się jak w Nowym Jorku czy w słynnej dzielnicy Londynu Canary Wharf, to po prostu musisz odwiedzić tę część Mokotowa.

mordor warszawa mokotów biznes

Park Arkadia

Po Mordorze nadszedł czas na chwilę odpoczynku — w końcu w trakcie weekendowej wycieczki balans też jest ważny. Dlatego pozwól sobie na odrobinę relaksu w Parku Arkadia. To jeden z najpiękniejszych zielonych terenów na Mokotowie. Choć na pewno spotkasz tam mnóstwo spacerujących osób, to jednak zyskasz również przestrzeń dla siebie oraz chwilę relaksu w otoczeniu natury. Pamiętaj tylko o tym, żeby zabrać ze sobą koc, bo na pewno chętnie spędzisz chwilę nad wodą, wpatrując się w kaczki i okoliczną zieleń.

Gdy odzyskasz energię do dalszego zwiedzania Mokotowa, to idź na spacer do Królikarni, która znajduje się tuż obok Parku Arkadia. Tam również możesz zwiedzić ciekawy park, ale na uwagę zasługuje przede wszystkim pałacyk inspirowany stylem klasycystycznym, gdzie obecnie znajduje się siedziba Muzeum Rzeźby im. Xawerego Dunikowskiego.

Kopiec Powstania Warszawskiego

Historyczna Warszawa kojarzy się z wieloma ważnymi wydarzeniami, ale jednym z najistotniejszych z nich jest Powstanie Warszawskie. Mokotów również został mocno zniszczony w wyniku tych walk, więc także w tej dzielnicy znajdziesz wiele miejsc upamiętniających bohaterów tamtych czasów. Wybierz się na Kopiec Powstania Warszawskiego, który powstał w bardzo spontaniczny sposób. Został wybudowany z gruzów powojennej stolicy — betonowych bloczków, fragmentów cegieł, a nawet szczątków poległych. W takim miejscu pozwól sobie na chwilę zadumy, a później zacznij podziwiać widoki, jakie roztaczają się z kopca.

Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej

Kolejnym ciekawym miejscem na mapie Mokotowa jest Muzeum Polskiej Techniki Wojskowej, które znajduje się na terenie Fortu Czerniaków. Zwróć też uwagę na fakt, iż wstęp tam jest bezpłatny, więc masz okazję zobaczyć naprawdę ciekawe miejsce zupełnie za darmo. Ogromne wrażenie robi tam wyjątkowy sprzęt lotniczy i obrony powietrznej. Kolejną atrakcją są również pojazdy, helikoptery, samoloty, a nawet czołgi. Zatem, jeżeli interesuje Cię taka tematyka, to na pewno będziesz zadowolony z wizyty w tym muzeum.

Most Siekierkowski

Szukasz mocnego punktu na koniec pierwszego dnia wycieczki? Najpierw udaj się na spacer wałem w okolicy Mostu Siekierkowskiego. Otoczenie przyrody sprawi, że na moment zapomnisz, że znajdujesz się w największym mieście Polski. Poza tym są tam wytyczone dokładne ścieżki, więc na pewno się nie zgubisz. Możesz też na chwilę usiąść na tamtejszej plaży — choć teren ten nie jest duży, to jednak spokojnie możesz rozłożyć koc i podziwiać nurt rzeki. Gdy już nasycisz oczy pięknymi widokami, a na zewnątrz zacznie zmierzchać, to udaj się na Most Siekierkowski, skąd doskonale widać centrum Warszawy. To jeden z najpiękniejszych krajobrazów stolicy, więc koniecznie odwiedzając Mokotów, tak zakończ swój pierwszy dzień wycieczki.

mokotow most siekierkowski

Domek Gotycki

Czy wiesz, że Mokotów ma swój własny marsz? Codziennie o godzinie 17.00 — dla uczczenia godziny „W” z wieży zegarowej Domku Gotyckiego wybrzmiewa Marsz Mokotowa. Pamiętaj, tylko aby stanąć blisko budynku, ponieważ dźwięki, płynące z wieży są dość ciche, aby na co dzień nie przeszkadzały okolicznym mieszkańcom.

Wyborne jedzenie

Mokotów Akademia Restauracja

Na Mokotowie znajdziesz wiele pysznych restauracji czy kawiarni. Dlatego w przerwie między zwiedzaniem koniecznie zajrzyj do nas!  Na przystawkę możesz spróbować szyjek rakowych w kremowym sosie pomidorowym. Jako danie główne proponujemy kaczkę z sosem pigwowym i kopytkami dyniowymi, a całą ucztę niech zwieńczy idealny sernik „Akademii”! Zapraszamy!