Świąteczne spotkania firmowe. Grudzień jest szczególnym miesiącem w kalendarzu. Jest to okres wyczekiwania świątecznego czasu, jak i podsumowanie kończącego się roku kalendarzowego. Kolorowe lampki, ustrojone choinki, czy świąteczne piosenki są dla wielu przyjemną odmianą po tygodniach ciemnej, burej i przedłużającej się jesieni. Jest to czas wspólnych spotkań – przede wszystkich wśród rodziny oraz bliskich osób.

Jednakże to idealny moment na spotkania biznesowe – jako podsumowanie roku, podziękowanie za współpracę, czy zacieśnienie relacji służbowych. Praktykowanie tego rodzaju spotkań warto wdrożyć jako przyjemny rytuał każdego roku. Niewątpliwie przyniesie on wiele korzyści przy odpowiedniej organizacji tego rodzaju meetingów.

Spotkanie świąteczne formą integracji

Firmowe, świąteczne spotkanie jest świetną formą integracji i podsumowaniem kończącego się roku oraz wyznaczenie celów na kolejny rok. Może być traktowane jako bonus po roku ciężkiej i owocnej pracy. Okazja do spotkania i rozmowy między współpracownikami. Takie spotkanie to dużo więcej niż szybka kawa w firmowej kuchni, czy krótka przerwa na przysłowiowy „dymek”. Ponadto jest to szansa dla kadry menedżerskiej, aby bliżej poznać pracowników i porozmawiać na swobodniejszym gruncie, z dala od biurowej, poważnej przestrzeni.

Jeśli weźmiemy pod uwagę miejsce, które wybierzemy na takie spotkanie – mamy możliwość stworzenia bardzo pozytywnej i swobodnej atmosfery. Możliwości poszerzenia relacji i nawiązaniu kontaktów między działowych.

świąteczne spotkania firmowe

Podziękujmy kontrahentom

Spotkania świąteczne to nie tylko doskonały powód do spotkań w obrębie jednej firmy. Wiele przedsiębiorstw organizuje tego typu kolacje razem ze swoimi kontrahentami.

Szalenie ważnym jest, aby relacje biznesowe były utrzymywane na dobrym poziomie. W ciągu roku omawianych jest wiele różnorodnych i skomplikowanych wątków, prowadzone są trudne negocjacje czy rozwiązywane są reklamacje. Ostatecznie owocem dobrej współpracy są korzyści jakie obie strony wynoszą z prac obu stron.

Świąteczne spotkanie jest wisienką na torcie, które jest formą podziękowania za dotychczasowe współdziałanie, jak i fundamentem do budowania dalszych relacji.

Ważne jest miejsce

Planując świąteczne, firmowe spotkanie – czy to z pracownikami jednej firmy, czy jako forma spotkania z kontrahentami – ważnym jest wybranie odpowiedniego miejsca.

Mając na uwadze, że ma to być spotkanie w miłej i mniej formalnej atmosferze, powinniśmy wybrać lokalizację poza murami firmy. Zakładowe salki, kojarzą się raczej z „dedjalnami” czy „asapmi”. Trudno poczuć się tam swobodnie. Dodatkowo ciężko jest pomieścić większą ilość osób i możemy napotkać utrudnienia w postaci odpowiedniej organizacji poczęstunku, czy przeprowadzania swobodnych rozmów.

świąteczne spotkania firmowe

Restauracja idealnym miejscem

Zapraszając uczestników świątecznego spotkania do restauracji zyskujemy szereg korzyści.
Przede wszystkim jest to miejsce na neutralnym gruncie, z dala od firmowych procedur, dokumentacji, flipchartów i tym podobne.

Ponadto jesteśmy rozpieszczani przepysznymi daniami, które przegotowują szefowie kuchni
a kelnerzy oferują swój serwis na najwyższym poziomie. Niektóre miejsca przygotowują specjalne menu w świątecznym klimacie – dając gościom szeroki wachlarz możliwości.

Od wielu stuleci najważniejsze sprawy były omawiane przy stole, zatem dlaczego nie kontynuować tej tradycji?

Menadżerowie restauracji otulają swoją opieką i wysokim serwisem, aby spełnić jak największe wymagania klientów. Możemy skorzystać także z organizacji świątecznego eventu, które będzie zamkniętą imprezą dla danej grupy osób. Oprócz pysznego poczęstunku, możemy zyskać dodatkowe atrakcje takie jak degustacja tematycznych posiłków czy wyszukanych trunków. Formą atrakcji może być także muzyka na żywo, a w okresie bożonarodzeniowym cudownym jest słuchanie świątecznych utworów.

W aktualnych czasach nieustannie pędzimy – doceniamy czas spędzony przede wszystkim z rodzinami i bliskimi nam osobami.
Jednakże w sferze służbowej spędzamy niemałą część swojego życia ze swoimi współpracownikami
i kontrahentami. Tutaj bardzo ważnym jest utrzymywanie dobrych relacji, które zaowocują dobrą atmosferą, a tym z kolei naszym spokojem ducha. Ostatecznie zyskując dobre wyniki swojej pracy.